1388/06/16

زندگی نامه ی دارن شان

   نوشته شده توسط: دیوانه ساز 8    

زندگی نامه ی دارن شان در ادامه ی مطلب

نام حقیقی او Darren O'Shaughnessy است. با این که او ایرلندی است اما در دوم ژوئیه ۱۹۷۲ در بیمارستانی در لندن بدنیا آمد و مدرسه را در ۳ سالگی آغاز کرد ، او بسیار وحشی (ببخشید ولی خودش این را گفته!) بود به همین دلیل هیچ مهد کودکی او را قبول نمی‌کرد

نام حقیقی او Darren O'Shaughnessy است. با این که او ایرلندی است اما در دوم ژوئیه ۱۹۷۲ در بیمارستانی در لندن بدنیا آمد و مدرسه را در ۳ سالگی آغاز کرد ، او بسیار وحشی (ببخشید ولی خودش این را گفته!) بود به همین دلیل هیچ مهد کودکی او را قبول نمی‌کرد! در ۶ سالگی با خانواده اش به ایرلند مهاجرت کردند. او پس از گذراندن دوره کالج ، دو سال در یک شبکه تلویزیونی به کار پرداخت و پس از آن برای همیشه فقط نوشت. ظهور دارن شان با کتاب Ayuamarca آغاز شد که در سال ۱۹۹۹ به فروش رفت. او در ژانویه ۲۰۰۰ کتابی برای کودکان با نام Cirque Du Freak نوشت. او این کتاب را بیشتر برای سرگرمی نوشت و با دو کتاب دیگر که برای بزرگ سالان نوشته شده بود ، روانه بازار کرد اما این کتاب بسیار مورد توجه قرار گرفت خصوصا ، وقتی که کمپانی وارنر بروز پیشنهاد ساخت این کتاب را داد. او که پیش بینی این فروش را نمی‌کرد نویسندگی را ادامه داد ولی برای کودکان ! در طول ۵ سال او ۱۱ کتاب دیگر این مجموعه را نوشت. این کتاب‌ها در ۲۸ کشور(که البته صد در صد کشورهایی هم کپی‌هایی از آن‌ها را استفاده می‌کنند!) و در ۲۰ زبان ترجمه شد و حدود ۸٫۹ میلیون فروش رفت. وارنر بروز هیچ وقت فیلم هیچ کدام از کتاب‌ها را نساخت و اجازهٔ ساخت فیلم دوباره به دارن شان بازگشت ! در سال ۲۰۰۵ دارن شان اجازه ساخت فیلم‌ها را به کمپانی Universal Studios فروخت. فیلم نامهٔ ۳ کتاب اول توسط (Brian Helgeland برنده اسکار) در حال نوشتن است تا توسط کارگردان فیلم X-MAN به روی پرده برود . دارن شان علاقه شدیدی به کتاب‌های کمیک ، فوتبال ، شنا ، موزیک پاپ و راک و پیاده روی دارد. مسافرت به نقاط مختلف جهان و دیدن خواب‌هایی که راه‌های جدیدی برای خشکاندن خوانندگان در پیش روی دارن قرار می‌دهد هم از علاقه‌های اوست
حماسه دارن شان مجموعهٔ ۱۲ جلدی اثر نویسنده ایرلندی، درن شان می‌باشد و بر اساس اظهارات خودش، قصه‌اش در واقع شرح یک کابوس است، یک کابوس دنباله دار که از ۴ سه‌گانه تشکیل شده‌است.سیرک عجایب، دستیار یک شبح و دخمهٔ خونین
کوهستان شبح، آزمون‌های مرگ و شاهزاده اشباح
شکارچیان غروب، همدستان شب و قاتلان سحر
دریاچه ارواح، ارباب سایه‌ها و پسران سرنوشت
این مجموعه‌ها در ایران با نام قصه‌های سرزمین اشباح، توسط انتشارات بنفشه منتشر شده است.

*سیرک عجایب
سیرک عجایب داستانی نوشته دارن شان به ترجمه فرزانه کریمی از سری قصه‌های سرزمین اشباح(اولین جلد)
رمان تخیلی نوجوانانه، کمی ترسناک
در ۲۵۹صفحه توسط انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه) چاپ و منتشر شده‌است.
داستان:دارن شان دانش آموزی است ماجراجو و عاشق عنکبوت که به همراه دوستش استیو به یک سیرک غیرقانونی می‌رود و در انجا با شبحی مواجه می شود که با عنکبوتی بسیار سمی کار می‌کند. استیو از آن شبح می خواهد که او را مثل خود کند ولی به علت خون بد استیو نمی شود این کار را کرد تا اینکه دارن عنکبوت آقای کرپسلی (شبح) را می دزدد و طی ماجرایی عنکبوت استیو را نیش می‌زند. آقای کرپسلی شرط دادن پادزهر را نیمه شبح شدن دارن اعلام می کند تا دارن با اوز ندگی کند و دستیارش شود دارن قبول می کند و با کمک شبح خانواده را گول می زند که مرده است ولی استیو می فهمد و قسم می‌خورد که شکارچی اشباح شود و دارن و آقای کرپسلی را بکشد.
در این داستان منظور از شبح خون آشام است.
*کوهستان شبح
کوهستان شبح داستانی نوشته دارن شان به ترجمه سوده کریمی از سری قصه‌های سرزمین اشباح(چهارمین جلد)
در 187 صفحه توسط انتشارات قدیانی(کتاب‌های بنفشه) چاپ و منتشر شده‌است.
دارن شان شخصیتی است نیمه شبح و دستیار آقای کرپسلی که باید به اجلاس اشباح در کوهستان شبح برود و آقای کرپسلی باید بازخواست شود که چرا دارن شان را نیمه شبح کرده است و در آنجا با چند شبح دیگر نیز آشنا می شود که در پایان کتاب پیشنهاد می دهد که او در آزمون های آنها شرکت کند.
*شکارچیان غروب
شکارچیان غروب(به انگلیسی Hunters of the dusk)نام هفتمین کتاب از سریقصه های سرزمین اشباح که در ۲۲۱ صفحه و توسط انتشارات بنفشه منتشر شده است.سری کتابهای دارن شان نمونه بارز فانتزی کودکان ونوجوانان هستندو در رده کتابهای پرفروشی چون: هری پاتر و وقایع نارنیاو ارباب حلقه ها قرار می گیرند.
دارن شان،شاهزاده اشباح، برای انجام ماموریتی کوهستان اشباح را ترک می کند که شاید به مرگ او ختم شود.او یکی از یرگزیدگانی است که باید به تعقیب ارباب شبح واره ها برود.اگر او را نابود کند،پیروز است و اگر شکست بخورد،قبیله اشباح را به کام مرگ می برد.
*دریاچه ارواح
دریاچه ارواح داستانی نوشته دارن شان به ترجمه فرزانه کریمی از سری قصه‌های سرزمین اشباح(دهمین جلد). این کتاب در رده بندی رمان‌های تخیلی نوجوانانه، کمی ترسناک قرار دارد. جی‌کی‌رولینگ خواندن این کتاب را برای هری پاتر دوستان توصیه کرده‌است.(به عکس جلد نسخه آمریکایی دقت کنید)
ترجمه فارسی این کتاب در ۲۸۶ صفحه توسط انتشارات قدیانی(کتاب‌های بنفشه) چاپ و منتشر شده‌است.
دارن شان شخصیتی است نیمه شبح به خاطر کمک به دوستش هاکارت مولدز به آینده سفر می‌کند و خطرات زیادی را تحمل می‌کند تا هویت اصلی او را فاش کند که او کسی نیست جز کوردا اسمالت و متوجه می‌شود که این کار دیسموند تینی است تا جان دارن شان را نجات دهد.
*دخمه خونین
دخمه خونین(به انگلیسی: Tunnels of blood) نام کتابی از دارن شان و سومین کتاب از سری داستان‌های قصه های سرزمین اشباح است.
دارن شان پسری است که اکنون نیمه شبح شده و دستیار شبحی به نام آقای کرپسلی است آنها و دوستش ایورا به شهر دیگری می‌روند در شهر متوجه می‌شوند اجساد عجیبی پیدا شده گویی خون همهٔ آنها را کشیده‌اند ابتدا تصور می‌کنند که آقای کرپسلی این کار‌ها را می‌کند ولی بعد متوجه می‌شود که این کار شبح واره دیوانه‌ای به نام مرلو است و دست آخر مرلو توسط آقای کرپسلی به قتل می‌رسد.
*آزمون‌های مرگ
آزمون‌های مرگ داستانی نوشته دارن شان به ترجمه سوده کریمی از سری قصه‌های سرزمین اشباح (پنجمین جلد)
در ۲۰۳ صفحه توسط انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه) چاپ و منتشر شده‌است.
دارن شان شخصیتی است نیمه شبح و برای نشان دادن شجاعتش باید از آزمون هایی رد شود اولین آزمون عبور او از یک دالان پر از آب و فرار کردن از آن دالان است که این مرحله را با موفقیت پشت سر می گذارد مرحله دوم رد شدن از چکنده‌ها و چکیده‌ها است که باز هم این مرحله را به سختی پشت سر می گذارد مرحله بعد باید از اتاقی رد شود که در ان سوراخهای زیدای است و هر از گاهی از این سوراخها آتش بیرون می اید او با از دست دادن موهایش از این مرحله عبور می کند و مرحله بعدی حمله به گراز های وحشی و دیوانه است البته در این مرحله در نزدیکی مردن است که یک آدم کوچلو جان او را نجات می دهد ولی چون با نجات یک نفر این مرحله را تمام کرده باید بمیرد که در این حال فرار می کند و در راه می فهمد بهترین دوست او کوردا اسمالت یک خائن است .
***
حماسه دارن شان (به انگلیسی: The Saga of Darren Shan) نام مجموعه داستان ۱۲ جلدی از دارن اشاگنسی (معروف به دارن شان) می‌باشد. این سری داستان درباره یک پسر عادی بوده که در اثر سرنوشت توسط یک خون آشام به نام آقای کرسپلی تبدیل به دستیار خون آشام می‌شود و در نهایت کشته می‌شود.
مجموعه حماسه دارن شان شامل ۱۲ جلد می‌باشد و همانطور که خودش گفته قصه اش در واقع ، شرح یک کابوس است ، یک کابوس دنباله دار ! و از ۴سه گانه تشکیل شده‌است . در مجموعه اول کتابهای : سیرک عجایب ، دستیاریک شبح و دخمهٔ خونین را میخوانید . در مجموعه دوم کتابهای :کوهستان اشباح ، آزمون‌های مرگ و شاهزاده اشباح را میخوانید . در مجموعه سوم کتابهای : شکارچیان غروب ، همدستان شب و قاتلان سهر را میخوانید . و در مجموعه چهارم کتابهای : دریاچه ارواح ، ارباب سایه‌ها و پسران سرنوشت را میخوانید . البته این کتابها در جلدهای جداگانه (با جلد سیاه) هم چاپ شده‌اند .
این رمان در مورد پسری به نام دارن شان است که زندگی معمولی دارد اما طی اتفاقاتی که برایش می‌افتد به سیرک عجایب میرود با آقای کرپسلی ـ وور هورسن ـ آشنا می‌شود و عنکبوت او را میدزدد ولی وقتی عنکبوت بهترین دوستش را نیش میزند ، مجبور میشود برای نجات دوستش ، هم آن عنکبوت و هم زندگی انسانی خودش را به آقای کرپسلی بدهد و عضویت در قبیله اشباح را بپذیرد ، اما داستان به همبنجا ختم نمی‌شود و او با ـ شبح شدن ـ مشکلات تازه‌ای پیدا میکند و مجبور به ترک خانه و خانواده اش میشود ، بنابراین همرا آقای کرپسلی روانه کوهستان اشباح می‌شود وبعد برای لیاقت برای شبح شدن آزمون‌های مرگ را در کوهستان شبح پشت سر می‌گذارد و در جلد آخر با استیو می‌جنگد.
وی پس از اتمام مجموعه سرزمین اشباح(The Vampires) قلم به دست گرفت و نوشتن مجموعه شیاطین (The Demonata) را آغاز کرد و تا کنون 5 جلد از این مجموعه ده‌جلدی را با نام‌های : لرد لاس (lord loss)،دزد شیطانی(Demon Thief) ، فاجعه اسلاتر (slawter)،بک (Bec)و هیولای خون(Blood Beast) را منتشر کرده .
مجموعه کتابهای "سیرک عجایب"، که از پرفروشترین رمان های کودکان بوده، نوشته نویسنده ایرلندی "درن شان" توسط شرکت فیلم سازی یونیورسال گرفته شد و با همین نام می رود که تبدیل به یک اثر سینمایی شود. ساخت این فیلم قرار است در فوریه ۲۰۰۸ در نیو اورلئان تحت کارگردانی پاول ویتز(About A Boy, In Good Company) شروع شود. نقش لارتن کرپسلی را جان سی.ریلی (John C.Reilly- Gangs of New York, Walk Hard: The Dewey Cox Story) ، استیو لئوپارد را جاش هاچرسون (Josh Hutcherson - Bridge to Terabithia)، و بازیگر تازه وارد: کریس کلی Chris Kelly نقش درن شان را ایفا می کند. ویتز مشغول آماده سازی قسمتهایی از متن رمان ها برای پرده است. او و لورن شولر دانر (X-Men) برای شرکت های ساخت خودشان، دپث آف فیلد و کمپانی دانر تولید میکنند.


خلاصه ی داستان شیاطین نوشته ی دارن شان
این ترجمه ی خلاصه ی ماجرای کتاب لرد لاس نوشته ی دارن شان می باشد
گرابز گریدی پسری معمولی است،کمی بزرگ تر و موذی تر از بیشتر پسران هم سن خودش(او عاشق این است که حقه های شریرانه و مبتکرانه روی خواهرش انجام دهد!)،اما چیز استثنایی ای ندارد،او زندگی عادی ای را در پیش گرفته است و انتظار دارد که همیشه همین مسیر را ادامه دهد.اما هنگامی که والدین و خواهرش بطور عجیبی رفتار می کنند...و گرابز تصمیم می گیرد که دخالت کند...جهان دست نخورده اش دچار هرج و مرج می شود.او کشف می کند که شیاطین واقعی هستند و آن مسایل وحشتناک می توانند درست در مقابل چشم تورخ دهند.
همانطور که گرابز سعی می کند آرام ودردناک با موقعیت جدیدش دست وپنجه نرم کند،کمک،درظاهر دوستانه و عجیب یک خویشاوند ظاهر می شود.گرابز برای بهبودی به حومه ی شهرتغییرمکان می دهد وشروع به ساختن دوباره زندگی اش می کند.اما رازهایی هستند که باید آشکار شوند و واقعیت های سختی که باید آموخته شوند و گرابز کم کم در می یابد که زندگی قراراست کاملا از جهانی که دیوانه و مرگباربه نظر میرسد،بدتر شود!!!
"لرد لاس" اولین کتاب از "شیاطین"است؛سری ده گانه ای که خوانندگان را وارد دنیاهای جدیدی می کند،تمام آن ها توسط شیاطین مسکونی شده اند و یا خبر از آن ها می دهند.برانگیزاننده و خونین،مخوف و خیالی،وحشتناک و جذاب.شما هرگز دوباره نمی توانید این چنین به جهان نگاه کنید....
متنی از خلاصه ی کتاب که در پشت جلد کتاب لرد لاس نوشته شده است :
(( " گروبز " صحنه ی وحشتناکی از قتل عام و جنایت کارانی را می بیند که حتی در فیلم های تخیلی نیز نمی توان آن ها را تصور کرد . کسی حرف گروبز را باور نمی کند و او همچنان در دنیای کابوس مانندش تنها می ماند تا اینکه عمویش " درویش " از راه می رسد . درویش میداند که برادر زاده اش چه دیده و چه زجری کشیده است ، اما او نیز رفتار مرموزی دارد و چیزی را از گروبز پنهان می کند ))

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic